Küba’da Başka Bir Dünya : Trinidad Gezi Notları

Trinidad, Küba

Evet gerçekten başka bir dünya. Klasik Küba’dan çok farklı her şeyiyle. Sokakları, evleri, mimarisi. 500 yıllık bir kent Trinidad. Unesco korumasında. Şehir bambaşka bir havaya sahip. Her an sokaklarından insanı mutlu eden melodiler duymak mümkün. 1998’de Dünya Mirası Listesi’ne girmiş olan Trinidad, Küba‘ya gelen turistlerin ilgi gösterdiği bir şehir. Fakat yine de çok fazla turist yoğunluğuna sahip olmadığı için şehir fazla kalabalık değil.

küba, trinidad
Trinidad’ınn Şirin Sokak ve Evleri Arasında Kaybolmak

Şehirde 19. yy havası hakim. Rengarenk, tek katlı ve son derece sempatik evlerde çok uygun fiyatlara konaklamanız, yerel halkı daha yakından tanımanız, yerel yemeklerini denemeniz, onlarla bir şeyler paylaşmanız mümkün. Fakat ben konfordan vazgeçmem diyenler için oteller de mevcut şehirde.

küba, trinidad
Unesco Dünya Mirası Listesinde Yer Alan Trinidad’a Yukarıdan Bakış

Üzerinde, birbirinden güzel koloniyel mimariye sahip renkli evleri barındıran arnavut kaldırımlı sokaklarında gönlünüzce kaybolun. Müzik, salsa ve rom üçlüsüne kendinizi bırakın. Değişik bir kokteyl olan canchanchara’yı da deneyin. Playa Ancon’un bembeyaz kumunda ve masmavi denizinde huzuru bulun.

Eğer seyahatinizi Küba’ya yapıyorsanız rotanıza Trinidad’ı ekleyin. Kesinlikle pişman olmayacaksınız.

You might also like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *